Informace o projektu
Nové biotechnologie pro medicínu
(BioTechMed)
- Kód projektu
- CZ.1.05/3.1.00/14.0324 (kod CEP: ED3.1.00/14.0324)
- Období řešení
- 1/2014 - 10/2015
- Investor / Programový rámec / typ projektu
-
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
- Operační program Výzkum a vývoj pro inovace (VaVpI)
- 3.1 Komercializace výsledků
- Fakulta / Pracoviště MU
- Přírodovědecká fakulta
- Další fakulta/pracoviště MU
- Lékařská fakulta
Hlavním cílem projektu BioTechMed je posílení připravenosti ke komercializaci vybraných perspektivních vědeckých výstupů a zahájení aktivit souvisejících s komercializací těchto výstupů.
Z pohledu naší univerzity je projekt příležitostí k nastavení a implementaci zcela nového přístupu v procesu TT, který dosud na Masarykově univerzitě nebylo možné realizovat. Projekt cílí na podporu přímé spolupráce výzkumníků a pracovníků v oblasti TT a umožňuje tak vytvořit společnou „komercializační strukturu“ pro každou klíčovou aktivitu projektu. To představuje významný zvrat v procesu řízení a realizace TT aktivit na MU, kdy lze mnohem efektivněji usměrňovat nejen zdokonalování vybraných výstupů - vytvoření Proof of Concept (PoC), ale s mnohem větší podporou a zájmem výzkumníků realizovat činnosti související s komercializací těchto výstupů. Díky projektu tak dojde nejen k efektivnímu využití již zavedené a funkční struktury pro transfer technologií na MU (existující CTT, jehož vybrané aktivity jsou do r. 2015 podporovány z projektu OP VaVpI 3.3. „TT na MU“), ale k jejímu významnému systémovému i funkčnímu rozvoji.
Projekt BioTechMed umožňuje realizovat činnosti TT na MU v daleko širším měřítku, než doposud. Proces TT může oproti současnosti probíhat kontinuálně (přípravná fáze, ověření konceptu vč. ochrany dušev. vlastnictví, marketingové strategie, příprava komercializace aj.) a plně za účasti a v souladu se zájmy výzkumného pracoviště.
Realizace projektu přináší vybraným výzkumným týmům nesmírně důležité posílení důvěry v činnosti, které mohou vést k uplatnění jejich výstupů v praxi. Několik unikátních a nadějných výstupů dostává jedinečnou šanci, k tomu, aby směřovaly k reálnému využití.
Vytvořená komercializační struktura bude z dlouhodobého hlediska základem pro další obdobné aktivity.
Publikace
Počet publikací: 5
2022
-
백혈병, 림프종 및 고형 종양의 치료에 사용하기 위한 4-(1H-이미다졸-5-일)-1H-피롤로[2,3-b]피리딘
Vydavatel: Korean Intellectual Property Office, stát vydání: Korejská republika, číslo patentu: KR10-2465111, rok: 2022
2017
-
One reporter for in-cell activity profiling of majority of protein kinase oncogenes
eLife, rok: 2017, ročník: 6, vydání: "e21536", DOI
-
Způsob přípravy nanovláken s reaktivními látkami elektrospinningem a zařízení k provádění tohoto způsobu a způsob přípravy tohoto roztoku/suspenze zvlákňovaného polymeru a zařízení k provádění tohoto způsobu
Vydavatel: Úřad průmyslového vlastnictví, stát vydání: Česká republika, číslo patentu: 307098, rok: 2017
2016
-
Multikinase activity of fibroblast growth factor receptor (FGFR) inhibitors SU5402, PD173074, AZD1480, AZD4547 and BGJ398 compromises the use of small chemicals targeting FGFR catalytic activity for therapy of short stature syndromes
Human Molecular Genetics, rok: 2016, ročník: 25, vydání: 1, DOI
2014
-
Droplet generating with using microfluidic systems
Rok: 2014, druh: Konferenční abstrakty