Proběhlo školení - Genderové stereotypy vůči ženám
V rámci „Gender Equality Plan“ (GEP, Plánu genderové rovnosti MU) proběhlo školení zaměřené na problematiku genderových stereotypů.
V září se v Praze uskutečnilo mezinárodní sympozium zaměřené na téma vedení v akademickém prostředí. Na této události měli příležitost představit své pohledy na problematiku vedení následující odborníci: Gergely Kováts z Corvinus University Budapest, Daniela Pauknerová z Vysoké školy ekonomické, Bohumil Rezek z Českého vysokého učení technického a Barbora Wahlová z Přírodovědecké fakulty Masarykovy univerzity. V rámci své prezentace Barbora Wahlová představila hodnocení zaměstnanců fakulty jako manažerský nástroj.
Během sympozia tito odborníci z České republiky a Maďarska prezentovali své pohledy a zapojili se do diskusí na několik klíčových otázek týkajících se akademického vedení:
„Jaká specifika jsou spojena s vedením a řízením v akademickém prostředí? Jak můžeme dosáhnout udržitelného modelu vedení, který nás posílí v době krize? Jak můžeme podpořit zavádění osvědčených postupů? Jaké jsou současné teorie a výzkumy v oblasti akademického vedení a řízení? Jakým způsobem se vypořádat s výzvami spojenými s implementací personálních procesů a strategií v akademické sféře? Jaké jsou přímé zkušenosti manažerů na střední úrovni vedení akademických organizací?“
Přírodovědeckou fakultu MU na tomto sympoziu reprezentovala Barbora Wahlová z fakultního pracoviště HR Award Office. Účastníkům představila praxi a zkušenosti z hodnocení zaměstnanců fakulty jako efektivního manažerského nástroje, který nejen slouží vedoucím pracovníkům, ale také vytváří transparentní prostor pro komunikaci a rozvoj z perspektivy zaměstnanců.
Sympozium bylo uspořádáno v rámci Strategie AV21, programu „Odolná společnost pro 21. století, potenciály krize a efektivní transformace“. Konalo se hybridní formou – účastníci z českých i zahraničních organizací se sešli jak v Akademickém konferenčním centru v Praze, tak i online.
V rámci „Gender Equality Plan“ (GEP, Plánu genderové rovnosti MU) proběhlo školení zaměřené na problematiku genderových stereotypů.
V květnu 2024 jsme zahájili analytickou část projektu „Zavedení flexibilní pracovní kultury a podpory rodičů na mateřské a rodičovské dovolené na Přírodovědecké fakultě MU“ v rámci Operačního programu Zaměstnanost Plus (OPZ+). Součástí této fáze je audit genderové rovnosti, který zahrnuje řízené individuální a skupinové rozhovory s našimi zaměstnanci a zaměstnankyněmi pod vedením auditorky.